• HISTORIA SZKOŁY

Nasza szkoła istnieje już od 20.I.1965 roku.

Szkoła Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego zbudowana ze składek społeczeństwa powiatu nidzickiego.

Decyzja budowy szkoły Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego zrodziła się w 1960 roku. Dzięki poparciu tej incjatywy przez władze powiatowe przystąpiono do budowy jesienią 1963r. Budowę zakończono jesienią 1964r.

Inicjatywa budowy szkoły w Muszakach znalazła poparcie wśród miejscowego społeczeństwa. Społeczeństwo gromady nie szczędziło składek przeznaczonych na budowę tej szkoły. Plany świadczeń zostały zawsze wykonane w 100%.

świadczeniach na budowę szkoły wyróżnili się: Słomkowski Antoni z Muszak, Bandorowicz Józef z Zawad, Napirała z Zawad, Gołębiewski z Jagarzewa i wielu innych. Dzięki wspólnemu wysiłkowi całego społeczeństwa powiatu nidzickiego została wzniesiona druga tysiąclatka w naszym powiecie.

Kierownikiem tej szkoły był  Jastrzębowski Zygmunt.

Wśród lasów na terenie województwa warmińsko – mazurskiego w gminie Janowo leży wieś Muszaki. W ubocznym miejscu stoi nasza szkoła. W 2006 roku została oddana nowa część  budynku szkoły tj. sala lekcyjna, biblioteka, gabinet dyrektora, sekretariat, szatnia, stołówka i magazynek sportowy. Wystrój szkoły tworzy teraz miłą atmosferę, sprzyjającą nauce i zabawie. Za budynkiem szkolnym znajduje się duże boisko do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki oraz bieżnia i skocznia. Szkoła posiada salę komputerową.